19th Ave New York, NY 95822, USA

Neden Biz

Samsun Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu İngilizce ve diğer dilleri uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir:

Şubesinde tecrübeli, uzman yabancı ve Türk eğitim direktörleri bulundurur.

Öğrencinin kendi kendisini değerlendirmesine olanak sağlar.

48 Günde İngilizce programı ile en kısa sürede ve en etkili şekilde konuşma ağırlıklı eğitim verir

Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygun eğitim verilmektedir.

İlk 16 ders saatinde öğrencilerimizin kayıt sildirme ve iptal hakkı vardır.

Online Kelime aktiviteleri içeren Mykelime programına 9 ay ücretsiz üyelik verir.

Öğrencilerimize İngilizceyi öğrenmek, konuşmak ve eğitiminin sonunda kendisine fayda sağlayacak uluslar arası geçerli bir sertifika veriyoruz!

Markalar birliğine bağlı Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursları, Avrupa Konseyi tarafından yetişkinler için 2012. RO04 ve çocuklar için 2012.RO07 kodu ile onaylı neredeyse tüm dünya ülkelerinde geçerli Avrupa Dil Portfolyosu vermektedir. Avrupa Dil Portfolyosuna sahip öğrenciler, dil bilgilerini gösteren belge ile hem yurt dışına çıkışlarda hem de serbest mesleki dolaşım belgesi olan Europass ile yurt dışında çalışma imkânını elde ediyor.

Avrupa Birliği, Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki mesleki dolaşımı kolaylaştırmak ve serbest mesleki dolaşımı yapılabilen bir standart sağlayabilmek için “Europass” denilen bir ortak belgeyi kullanıma sunmuştur. Europass dosyası 3 belgeden oluşmaktadır. Öğrencinin diploması, Avrupa Birliği standartlarında hazırlanmış CV’si ve Avrupa Birliği’nde tanınan Avrupa Birliği onaylı Avrupa Dil Portfolyosu’dur.

Öğrencilerimize uluslararası geçerliliği olan, bakanlık onaylı bir İngilizce programı sunuyoruz.

Türkiye’de sadece Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursları, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Avrupa Dil Pasaportu eğitimi vermeye yetkilidir. Ülkemizde birçok yabancı dil kursu Milli Eğitim Bakanlığı’na verdiği programdan farklı ve onaysız program uygulamaktadır.

Öğrencilerimize Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilmek için geçerli mesleki yeterlilik belgesi (europass) veriyoruz!

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursları, ülkemizin de içinde bulunduğu “Europass” istihdam sisteminde yer alan, öğrencilerine yurt dışında da iş imkânı sunabilen tek yabancı dil kursu zinciridir.

Kurslarımızda İngilizce dil eğitimi alan kişiler, Avrupa Dil Portfolyosuna uygun eğitim aldığını kanıtlar belgeye sahip olurlar. Kurumlarımızda eğitim alan her öğrenci, üniversiteden mezun olduktan sonra “Europass” e başvuruda bulunup ülkemizi yurt dışında da çalışarak temsil edebilme hakkına sahiptir. Kurumumuz Europass (Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi) düzenleme konusunda size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır.

Europass belgesinin en önemli parçası Avrupa Dil Yeterlilik belgesidir. Bu belge sahibi kişiler mezun oldukları okulun belgelerini ve sertifikalarını ekleyerek, mesleklerini Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelere iş başvurusu yapacak halde yetkin bir portfolyo haline getirirler. Sadece kursumuzun verdiği Avrupa Birliği onaylı Dil Yeterlilik Belgesi “Europass” belgesi için de kabul görmektedir.

Öğrencilerimizi Yasal İngilizce öğretmeni statüsüne kavuşturabiliyoruz!

Türkiye’de sadece Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursları, ülkemizde Tesol belgesi verebilmektedir. Bu programla B2 kurunu bitiren öğrencilerimiz dilerlerse Tesol programını tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel öğretim kurumlarında (anaokulu, kolej ve dil kursu) ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı özel kurumlarda (kreş, gündüz bakım evi, çocuk kulübü) yasal onaylı İngilizce usta öğreticiliği yapabilirler.

Öğrencilerimiz dilerlerse üniversitede hangi bölümde olurlarsa olsunlar, bölüm farketmeksizin Tesol programını tamamlayarak İngilizce eğitmenliği mesleğinde Türkiye çapında ve dünyadaki 103 ayrı ülkede görev yapabilirler.

Öğrencilerimize iş imkanı sunuyoruz!

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kurslarımızda B2 seviyesini tamamlamış olan en az ön lisans mezunu Öğrencilerimize Uluslararası İngilizce Öğretmenliği sertifika programı olan TESOL programını verebiliriz. TESOL sertifikası ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilmekte ve bu sertifikaya sahip öğrencilerimiz bakanlığa bağlı olan özel öğretim kurumlarında usta öğretici olarak görev alabilmektedir.

 Öğrencilerimize İngiltere’deki tatil ve İngilizce eğitimi imkânı sunuyoruz!

2 seviye eğitim alan öğrenci şayet isterse başladığı İngilizce eğitimini İngiltere’de devam ettirme fırsatını buluyor. Kurslarımız öğrencilerini bu dilin merkezine götürüyor. Hem de eğitim, konaklama ve yemek dâhil. Bu süreçteki vize işlemlerinin takibi genel merkezimiz tarafından yapılıyor.